2017. 09. 05. Elnyertük a Boldog iskola címet
Boldog iskola
(mert minden gyermeknek jár a boldogság!)Iskolánk 2017. október 5-én Budapesten átvehette a "Boldog Iskola" oklevelet, valamint a programhoz tartozó oktatócsomagot. A pályázat beadásával vállaltuk, hogy egy tanéven át legalább egy osztályban boldog órákat tartunk az alábbi tematika szerint az osztályfőnöki órák keretében:
- Boldogságfokozó hála
- Optimizmus gyakorlása
- Kapcsolatok ápolása
- Boldogító jócselekedetek
- Célok kitűzése és elérése
- Megküzdési stratégiák
- Apró örömök élvezete
- Megbocsátás
- Testmozgás
- Fenntartható boldogság
Miért is van erre szükség? Idézem Bagdi Bellát a "Jobb veled a világ! Alapítvány" elnökét: "Egyre több fiatal szorong, depressziós. Ezért az egyre inkább a megjelenésre, pozícióra összpontosító társadalom a felelős. Sajnos a mai világ a külső megjelenésre, valamint az anyagi értékekre fókuszál. A boldogságóra egy olyan GPS, ami egy optimistább holnap felé irányít."
Néhány kutató véleménye erről a programról: „A boldogságórák derűs és élmény- gazdag feladatai, játékai fokról fokra bontakoztatják ki a derűt és az életszeretetet. Gyermekeink így a jövőbe vetett hittel, bátran járják végig a felnőttséghez vezető utat, majd boldogságra képes emberré válhatnak.” (Prof. Dr. Bagdy Emőke)"A boldogságórák hatásvizsgálatára tervezett mérések szerint a boldogságórákon végzett gyakorlatok erősítik az önbizalmat, a kitartást, fokozzák a koncentrációs képességet, fejlesztik a divergens gondolkodást és kreativitást. Bizonyított tény, hogy a jóllét fokozza a tanulás hatékonyságát.” (Prof. Oláh Attila, a Pozitív Pszichológiai Kutatócsoport vezetője)
Hiszem, hogy egy általános iskolában a gyerekek lelki nevelése legalább annyira fontos, mint az értelmi. Hiszek abban, hogy a pozitív megerősítés kihat a gyermekek teljesítményére és eredményeire.
Szélig Ágnes tanárnő és a hatodikosok nagy lelkesedéssel kezdtek neki a program megvalósításának. Bízom benne, hogy a gyerekek örömüket lelik a "boldog órákban", és valamelyest megváltozik életfelfogásuk: megtanulják értékelni az apró örömöket, megtapasztalják, hogy jót tenni jó, valamint azt is, hogy "az igazi szeretet nem pazarlódik el, minél többet adsz, annál több marad neked!"